Memur Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Kütüphaneci Alımı Başvuru Tarihi ve Şartı!

Yazan  | 

Kültür ve Turizm bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 kütüphaneci alımı başvuru şartı ile başvuruları tarihi nedir soruların cevapları şu şekilde olacak. İlanda rekor düzeyde istihdam gerçekleştirilecek.

657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilecek olan personel adayların başvuru yapabilmeleri için 2020 yılı KPSS sınavından en az 70 ve üstü puan almış olmaları gerekli olacaktır. İlgili ilana başvurular ne zaman başlayacak sorunun cevabı ise şu şekilde açıklanmıştır.

Kültür Bakanlığı 2022 yılı memur alımı 28 mart 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Son başvuru ise 11 Nisan 2022 tarihinde son bulacaktır. Başvuru yapacak adaylar kariyer kapısı üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Başvuru eğitim şartlarında 4 yıllık lisans bölümlerden  kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon, bilgi ve belge yönetimi bölümü mezunu olmak gerekmektedir.

Kadro dağılımı ve en çok alım hangi ilde olacak. Açıklanan kontenjan listesinde en fazla alım Ankara ilinde 23 olarak gerçekleştirilecek. Trabzon 10, Konya 10, Kastamonu 9, Erzurum 9, Afyonkarahisar 6, Sivas 10, Samsun 6 en çok alım yapan iller arasında yer almaktadır. Diğer illerin kontenjan dağılımlarını ilan kılavuzundan öğrenebilirsiniz. İlan için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.