Memur Alımı

Kamu Denetçiliği Kurumuna Lise ve Önlisans Mezunu Sözleşmeli Personel Alımı!

Yazan  | 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumu sözleşmeli memur alımı ilanı açıkladı. TBMM Ombudsmanlık ilanına göre lise ve önlisans mezunu olan adayların başvuru yapabilecekleri teknisyen, destek personeli ve koruma güvenlik görevlisi kadroları bulunuyor.

Önlisans Mezunu Memur Alımı!

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı ilanında 3 kişilik kadro bulunuyor. Erkek önlisans mezunu olan KPSS P93 puanına sahip adaylar başvuru yapabilecekler. 5188 sayılı özel güvenlik hizmetleri kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımaları gerekmiyor. Eğitim şartlarında Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma mezunu olmak istenilmekte. Son başvuru tarihi itibari ile silahlı yada silahsız özel güvenlik kimlik karına sahip olmaları gerekmektedir. Vardiyalı çalışmaya ve kapalı açık alanlarda çalışmasına engel bir durumun olmaması gerekmektedir. Diğer başvuru şartları ise ilan kılavuzunda detaylı olarak açıklanmıştır.

Lise Mezunu temizlikçi, teknisyen Alımı!

Eğitim şatlarında en az lise mezunu olan pozisyonlarda erkek temizlik destek personeli kadrosunda 5 kişi alınacak. 3 kadın temizlik görevlisi İnşaat Teknolojisi alanı Yapı Yüzey Kaplama ve Yalıtım mezunu 1 erkek teknisyen, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Elektrik Tesisatları ve Pano Montörü mezunu 1 teknisyen alımı olacak.

Teknisyen alımındaki yaş şartında en az 18 yaşında olup 35 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Destek personeli başvurusunda 30 yaşından gün almamış olma şartı aranacaktır. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları Nedir?

Son Başvuru Tarihi Nedir?

TBMM Ombusmanlık memur alımı ilanına başvurular 10 Şubat 2022 tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştır. Buna göre son başvuru tarihi ise 25 Şubat 2022 tarihi saat 18:00’da sona erecektir. Müracaatlar sadece online olarak kariyer kapısı üzerinden e-devlet üzerinden yapılacaktır. Şahsen ve posta ile başvuru kabul edilemeyeceği açıklanmıştır. İlan hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

İlan için tıklayın

Kamu Denetçiliği Kurumu Görevleri Nedir? Ne Zaman Kuruldu!

Kamu Denetçiliği Kurumu KDK Türkiye Büyük Millet Meclisine bağlı olarak çalışmaktadır. Anayasanın 74. maddesine göre kurulan bir kurum olup 6328 Kanununda 5. maddesi gereğince kurum ve idarelerin işleyişi ile ilgili inceleme araştırma ve idareye öneride bulunma görevleri de bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.