Personel Alımı

Jandarma 912 Subay ve Astsubay Alımı Başvurusu Yaş Şartı! İlan Kılavuzu!

Yazan  | 

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı 2022 ilanı geldi. Buna göre 917 askeri personelden 712 astsubay alımı ve 200 subay alımı yapılacak.

Başvuru yapacak olan adayların eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir. YKS başvuru şartı aranacak olan Jandarma subay alımı ile astsubay başvuru kılavuzu detayları şu şekildedir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı muvazzaf astsubay alımında 712 askeri personel istihdam edilecektir. JAMYO astsubay adayı temini JSGA subay adayı temini duyurusunda öğrenci adaylarının YKS temel yeterlilik testinden 2022 yılı puanına sahip olmaları ile başvuru yapabileceklerdir.

Sınava kaç kişi katılacağı da belli oldu. Aday seçme sınavına toplam 7120 aday katılacaktır. YKS sınavından TYT ile AYT puanı türünden en yüksek puandan başlanarak açıklanan kadro sayısının 10 katına kadar aday sınava katılım sağlayabilecektir.

jandarma subay alımı başvurusunda yaş şartı var mı? Evet adayların eğitim şartları Sınav şartları dışında yaş şartı da istenilmektedir. 21 yaşını bitirmemiş olan adaylar müracaat edebilirler.

Başvurular ne zaman bitecek? Müracaatlar 1 Temmuz ile 24 Temmuz tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru yapacak olan adayların vatandaş.jandarma.gov.tr adresine giriş yaparak açıklanan iki farklı ilan kılavuzundaki başvuru şartların incelemeleri ve ilana müracaatlarını son başvuru tarihinden önce tamamlamaları gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.