Sözleşmeli Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı

Yazan  | 

Jandarma Genel Komutanlığı subay alımı yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinin subay ihtiyacı için Sözleşmeli olarak Subay alımı gerçekleştirecek. Sizde Jandarma Genel Komutanlığı subay alım ilanına başvuruda bulunmak için alt kısımda verilmiş olan bilgileri inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Subay ihtiyacını karşılamak amacıyla lisans düzeyinde Jandarma, Kara Havacılık, İstihkam ve Muhabere sınıflarında erkek personel alınacaktır.

Kara Havacılık, İstihkam ve Muhabere sınıfları için www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanan başvuru kılavuzunda belirlenen Lisans programlarından alım yapılacaktır. Jandarma sınıfında ise tüm lisans programlarından alım yapılacaktır.

Adayların lisans programlarından mezun ya da kesin kayıt tarihinden önce mezun olması zorunludur.

1. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), bitirmemiş olmak.

www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanan Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzunda düzenlenmiş olan “Sözleşmeli Subay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak.”

BAŞVURU YERİ. ZAMANI VE ŞEKLİ:

Sözleşmeli subay sınavına adaylar başvurularını, 23 Eylül 2016 -14 Ekim 2016 tarihleri arasında, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasından yapacaklardır.

Adayların başvuru sonuçlarının açıklanması sırasında seçme sınavlarına ilişkin uygulanacak sınavlar ve gelirken getirecekleri belge ve malzemelere ilişkin duyuru www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

Kılavuzun tamamı okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

İLETİŞİM;

Beytepe Korgeneral Şehit İsmail Selen Kışlası J.Gn.K.lığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Subay Kısmı Beytepe/ANKARA’ dır.

Tel: (0312) 464 48 36 (Hafta içi 09.00-17.30 saatleri arası)

İnternet Adresi: www.jandarma.tsk.tr

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.