Personel Alımı

Jandarma Tabip Subay, Sağlık Astsubay Alımı Açıkladı! İşte 2023 Maaşı!

Yazan  | 

Jandarma Genel Komutanlığı yeni açıkladığı ilana göre sağlık subay alımı ile sağlık astsubay alımı yapacak. Başvurulardaki detaylarda JSGA tabip subay maaşı ile sağlık astsubay maaşları şu şekilde olacak.

Gülhane Tıp Fakültesine muvazzaf tabip subay olarak 17 kişi görevlendirilecek. diş tabibi subay kadrosunda ise 4 kişi, muvazzaf sağlık astsubayı olarak Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 10 kişi istihdam edilecektir.

Yaş şartları nedir? Başvuru yapan adayların 2002 yılı ve sonrası doğumlu olması gerekmektedir. 21 yaşını bitirmemek gerekmektedir.

Eğitim şartı nedir? Eğitim başvuru şartlarında lise dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir. Buna göre mezun olmuş yada mezun durumda olan adaylar başvuru yapabilirler.

Kadro dağılımında 17 tabip subay 4 diş tabip subay 10 sağlık astsubayı olarak toplam 31 kişilik kadro olacak. Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) (Ankara) İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı)
nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci teminini ilanı

Doktur subay maaşları en düşük 65 Bin Tl civarında olmaktadır. Tabip subayı, sağlıkçı astsubay maaşlarında tecrübe ve kıdeme göre artışlar olacaktır. maaşları 125 Bin Tl’ye kadar yükselmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.