Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor

Yazan  | 

İçişleri Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki ihtiyacını karşılamak için 12 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksiklik için 12 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi yardımcısı alacak. Adaylardan 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP23 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

SINAVINA KATILMA ŞARTLARI

1 – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2 – En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3 – Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1983 tarihinden sonra doğanlar),

4 – ÖSYM tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23 puan türünden en az 70 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 108 kişi içerisinde bulunmak (108 inci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

BAŞVURULAR:

Adaylar; Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2018 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 08-12 Ocak 2018 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.