Memur Alımı

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi 149 Memur Alımı Açıklandı!

Yazan  | 

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi 149 memur alımı ilanı açıklandı. Buna göre sözleşmeli personel statüsündeki alımlarda 3 farklı kadroda istihdamlar yapılacak.

Milli saraylar bünyesinde görevlendirilecek olan personeller destek personeli, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarında olacak. Kadrolarda düşük kpss ile alım yapılacak. İşte kpss şartı.

Destek personeli alımında kpss şartı aranmayacak. 52 temizlik görevlisi alımı için lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekli olacak. Uygulama sınavı ile sözlü sınav sonucuna göre atama yapılacak. Yaş şartlarında ise 40 yaşını doldurmamış olmak gerekecek.

Büro personeli alımında ise 2020 le 2022 kpss sınavlarından en az 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Yaş şartında 35 yaşını doldurmuş olarak istenilmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımında ise lise, mezunu 16 kişi, önlisans mezunu 30 kişi, lisans mezunu 40 kişi olarak üzere 86 koruma ve güvenlik kadrosuna istihdam yapılacaktır.

Başvurular 15 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arsında yapılacak E-devlet üzerinden müracaatlar gerçekleştirilecek. İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.