Memur Alımı

Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Alımı

Yazan  | 

Avrupa Birliği Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere 12 kişilik boş kadro ile Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alacak. Adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 85 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin Hukuk, İktisat, İşletme, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ç) Sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar)

d) ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo 1) belirtilen bölümler ile ilgili puan türlerinde asgari puanı almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; öğrenim dalları itibariyle alınacak Uzman Yardımcısı sayısının 7 katı aday arasına girmiş olmak, (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Başvurular, 16 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 09.30’da başlayacak ve 3 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

Başvurular aşağıda yer alan iki yöntemden biri kullanılarak yapılabilecektir:

a) “T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı İdari Hizmetler Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082. Cad. No: 4 06530 100. Yıl-Çankaya/ANKARA” adresine şahsen,

b) Yukarıda belirtilen adrese posta yoluyla (iadeli taahhütlü).

3 Kasım 2017 tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurularda, başvuru için istenen belgelerin Bakanlık Genel Evrakına en geç 3 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine (18:00) kadar ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süreden daha sonra gelen başvurular işleme alınmayacaktır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.