Personel Alımı

3250 Bekçi Alımı Başvuru Şartı, Kontenjan Dağılımı, Yaş, İkamet, Eğitim Şartı!

Yazan  | 

Polis Akademisi Başkanlığı 3250 bekçi alımı başvuru şartı 2022 ilanı geldi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde istihdam edilecek bekçiler için başvuruda istenilen yaş, eğitim, ikamet şartı nedir, kontenjanlar haberde.

2022 yılının beklenen bekçi alımı ilanında kontenjan dağılımı belli oldu. Bu kapsamda en çok istihdam büyükşehirde olacak. İstanbul ilinde 700 bekçi, İzmir’de ise 200 bekçi istihdam edilecek. Ankara ilinde ise 200 Çarşı ve mahalle bekçisi görevlendirilecek.

81 il genelinde diğer illerdeki yapılacak alımların tam dağılımı belli oldu.

Adayların merak ettiği genel ve özel başvuru şartları da ilan kılavuzunda açıklandı. Buna göre eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir.

İkamet şartı var mı? Evet başvuruda 1 yıl ve daha fazla süredir ikamet edilen il sınırları içindeki ilana başvuru yapılabilecektir. Diğer yandan yaş şartındaki detay ise şu şekildedir.

Yaş Şartı Nedir? 28/04/2004 tarihinde yada daha önce doğmuş olmak gerekmektedir. 28 Nisan 1992 yılı tarihinde veya sonrasında doğan adaylar başvuru yapabilecek kişiler arasında yer almakta. Özetle 18 yaşını doldurmuş olmak ve 31 yaşından gün almamış olmak istenilmektedir.

Fiziki şartları Nedir? Adayların polis alımı ve askerli sınavlarda başvuru yaparken istenildiği gibi bazı fiziki şartlara sahip olması istenilmektedir. İlan kılavuzunda açıklanan fiziki şartlara uyan adaylar başvuru yapabilirler. Buna göre en az 167 cm boyunda olmak gerekmektedir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Başvurular ne zaman başlayacak? Müracaatlar 28 Nisan tarihinde alınmaya başlanacaktır. Son başvuru tarihi ise 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 17:00’da son bulacaktır.

Başvurular nereden yapılacak? Başvuru için Polis akademisi resmi internet sitesi üzerinden açıklanan tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.