Memur Alımı

YÖK Memur Alımı 2017

Yazan  | 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığının resmi İnternet sitesinde 15 Mayıs 2017 tarihli bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesine Uzman yardımcılığı kadrosunda 4 adet Avukat Alımı gerçekleştirecek. Adaylar bu doğrultuda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafınca yapılacak olan Giriş Sınavı ile belirlenecek. Giriş sınavı sözlü biçimde yapılacak olup, başvurusu onaylanmış ve kimin ne zaman, nerede ve saat kaçta gireceğinin duyurusu Giriş sınavından en az 10 gün önce duyurulacaktır.

Adayların giriş sınavına başvuruda bulunabilmeleri ve sınava katılabilmeleri için aşağıda verilmiş olan niteliklere uygun olmaları şarttır.

GENEL ŞARTLAR:

1) 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 80 puana sahip olmak.

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

4) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.

BAŞVURULAR:

2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 (yüz) puan üzerinden 80 (seksen) ve daha yüksek puan alarak başarılı olan adaylardan, Başkanlığımızdan görev talebinde bulunacakların, elektronik ortamda doldurulacak EK-1 Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu (son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yapıştırılmak suretiyle) ile birlikte aşağıda yer alan belgeleri 15 Haziran-30 Haziran 2017 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 1 06539 Bilkent/ANKARA adresine şahsen, elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle son başvuru tarihinden sonra Başkanlığımıza girişi yapılan evraklar ile eksik ve imzasız belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

a) Kimlik fotokopisi

b) Diploma, öğrenim belgesi veya mezuniyet belgesinin fotokopisi

c) KPSS sonuç belgesinin kontrol kodlu bilgisayar çıktısı.

d) Adayın özgeçmişi.

İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.