Personel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne 90 Personel Alınacak! Farklı Kadrolarda Mülakatsız!

Yazan  | 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ağustos ayı 2023 yılı içerisinde ilan ettiği duyuruda 90 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Hangi kadrolarda ve kpss puan türü var mıdır haberimizin devamındadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, sözlü sınavla mimar (3), mühendis (24), müze araştırmacısı (7) ve şehir plancısı (4) ile mülakatsız doğrudan KPSS puan sıralamasına göre büro personeli (47), avukat (4) ve veteriner hekim (1) olmak üzere toplam 90 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Başvuru genel şartları nelerdir?

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımak,

-Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

-2022 yılı Kpss (B) grubu puan türünden an az 70 puana sahip olmak.

Başvuru tarihi ne zaman?

Başvurular e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden 11 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 25 Ağustos 2023 tarihinde sona erecektir. Müracaatlar şahsen ya da posta yoluyla kabul edilmeyecek olup, sadece online olarak yapılacaktır. Yine alımlar kpss puan sıralamasına göre gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve KPSS puanına göre yerleştirilmesi gerçekleştirilen adaylar, başvuruların değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra sonuçlar Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecektir.

Hangi illere alım gerçekleştirilecek?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Merkez, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul 1, İstanbul 2, İzmir, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon   Büro Personeli 47 Kişi,

Ankara, Bitlis, Hatay, Kütahya,  Avukat 4 Kişi,

Gaziantep, Hatay, Malatya, Bitlis, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Mühendis 24 Kişi,

– Gaziantep, Hatay, Malatya Mimar 3 Kişi,

– Bitlis, Erzurum, Hatay, Şanlıurfa Şehir Plancısı 4 Kişi,

Erzurum, Gaziantep, İstanbul 1, Konya, Sivas, Tokat Müze Araştırmacısı 7 Kişi,

– İstanbul 1, Veteriner Hekim 1 Kişi,

olmak üzere toplam 90 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

İlan detayları ve daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.