Personel Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu’na 100 Personel Alınacak! SPK!

Yazan  | 

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ağustos ayı içerisinde ilan edilen duyurusunda 100 adet personel alımı gerçekleştirilecek. Hangi kadrolara kaç kişi alınacağı haberimizin devamındadır.

Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) Ankara Merkez ve İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfına personel alımı gerçekleştirecek. Uzman Yardımcısı (80 kişi), Bilişim uzman yardımcısı ve Avukatlık hizmetleri sınıfı (10 Kişi), Uzman hukukçu yardımcısı (10 Kişi), olmak üzere toplam 100 adet personel alımı yapacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir. 80 Adet uzman yardımcılığı kadrosu için başvuru yapacak adayların (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP25, KPSSP26, KPSSP27, KPSSP28 ve KPSSP45 puan türlerinden birine sahip olmaları,

10 adet uzman hukukçu yardımcısı kadrosu için adayların (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP8, KPSSP9 ve KPSSP11 puan türlerine sahip olmaları,

10 adet bilişim uzman yardımcısı kadrosu için ise adayların (KPSS), KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP3 puan türüne sahip olmaları ve kpss puan türlerinden en az birinden 75 puan almış olmaları istenmektedir. SPK personel alımı için 35 yaşını aşmamış adaylar yaş sınırı olarak belirlenmiştir.

Başvuru tarihleri;

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 28 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 11 Eylül 2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. Ayrıca başvurular, e-Devlet üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı “(https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr)”  adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

SPK personel alımı giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı olup, sınav tarihi 30 Eylül 2023 -01 Eylül 2023 tarihleri arasında Ankara’da Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İstanbul’da Marmara
Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

Adayların sınav sonuçları (www.spk.gov.tr)  adresinde ilan edilecektir.

İlan detayları ve daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.