İşçi Personel Alımı

Tcdd Operasyon İşçisi Ne İş Yapar? Maaşı, Görevleri, Çalışan Yorumları!

Yazan  | 

Tcdd istasyon operasyon işçisi ne iş yapar? istasyon operasyon işçisi maaşları nedir 2023, görevleri nelerdir hangi kanuna tabii olarak çalışırlar haberimizin devamındadır.

Tcdd operasyon işçisi, sorumlusu olduğu istasyonun yangın ve haberleşme sistemleri ile istasyon elektromekanik sistemleri/ekipmanlarını, istasyon yönetim sistemi üzerinden yöneten veya kullanan kişidir. İstasyon Operasyon İşçisi; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak vb. görev ve işlemleri yerine getiren kişidir.

Tcdd bünyesinde göreve başlayan istasyon operasyon işçileri 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapmaktadırlar. İşin niteliği “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Çok tehlikeli ve Tehlikeli İşler” kapsamındadır.

Devlet Demiryolları bünyesindeki çalışanların istihdamlarından bir tanesi olan bu kadrodaki çalışanlar en 22 Bin Tl maaş almaktırlar. Bu çalışanın görev aldığı alanlarda, eğitim seviyesine ve aile yardımcı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. TCDD bünyesinde bu kadroda çalışan sayısı oldukça azdır. Farklı kurumlarda ise bu kadro karşılığı bulunmamaktadır. Çalışanlar aşağıdaki yorum yap bölümünden yorum yaparak çalıştığınız kurumdaki yaşadığınız zorlukları veya çalışma hayatındaki memnuniyetlerinizi ifade ederek. Bu alanda görev almak isteyen adaylar için paylaşım yapabilirsiniz.

İşçi Personel Alımı

1 Comment

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.