Sözleşmeli Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 1883 Orman Muhafaza Memuru Alımı, Mühendis İlanı!

Yazan  | 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 1500 orman muhafaza memuru alımı ilanı açıklandı. Diğer kadrolardan bir tanesi de mühendis kadrosunda olacak. 29 Mart 2022 tarihli resmi gazete ilanı detayları belli oldu. İşte son açıklama!

Orman Mühendisi ile Orman Endüstri mühendisi kadrosunda 283, 50 adet kadro ayrıldı. Bunun dışında daha alt eğitim seviyesindeki adayların başvuru yapabileceği 1500 orman muhafaza alımı ile birlikte bu sayı 18833 olarak açıklandı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün açıkladığı personel ilanı ile birlikte toplam istihdam sayısı 5064 olacak.

Başvurularda 202 yılı KPSS sınavına girmiş olmak şartı aranacak. Mühendis kadroları için lisans sev iyesinde eğitim istenilecek. Önlisans mezunu orman muhafaza alımı için KPSS P93 puan türünden gerekli olan puanı almak yeterli olacak.

Eğitim düzeyi mezuniyeti ise Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı, Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümlerini bitirmek yeterli olacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak? Başvuru iş ilanı resmi gazetede açıklanmasının ardından isealimkariyerkapisi üzerinden başvuru yapılabilecek. Başvurular 4 Nisan 2022 tarihinde resmi olarak başlayacak olup son başvuru tarihi ise 10 Nisan 2022 olarak açıklandı. İlan için tıklayın

1 Comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.