Eleman Alımı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Eleman Alımı

Yazan  | 

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Eleman Alımı

Kilis_Yedi_Aralık_Üniversitesi_logosuKilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Eleman Alımı Yapıyor.26.09.2013 Tarihinde Yayınladığı Öğretim Eleman Alım İlanını Son Başvuru Tarihini 09.10.2013 olarak Açıkladı.

T.C.

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemize; 2547 sayılı Kanun ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” hükümleri gereği öğretim elemanı alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR

a)       657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b)       Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan; Araştırma Görevlisi atamalarında atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan aranır, diğer Öğretim Elemanı atamalarında lisans öğreniminde mezun olunan alanda ALES’ten en az 70 puan aranır, özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapanların öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ALES’ten hangi puan türünde en az 70 puan sağlanıyorsa o puan türü dikkate alınır. Alan türü değişen programlardan mezun olanların, Öğretim Elemanı kadrolarına atanmalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünde ALES’ten en az 70 puan almaları gerekir.

c)        Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (UDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.

d)       İlan edilen kadronun bölümüne / programına veya anabilim dalına uygun alandan mezun olmak,

e)       Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

ÖZEL ŞARTLAR

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN

a)       Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,

MUAFİYET

a)       Doktorasını tamamlamış olanlar merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.

b)       Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlayanlar merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.

c)       Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği (31.07.2008) tarihinde Yükseköğretim Kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile Yükseköğretim Kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları Yükseköğretim Kurumlarında veya başka Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav (ALES)’den muaf sayılacaktır.

d)       Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında yabancı dil şartı aranmaz.

Duyuru Başlama Tarihi         : 24.09.2013

Son Başvuru Tarihi                 : 09.10.2013

Ön Değerlendirme Tarihi      : 21.10.2013

Giriş Sınav Tarihi                    :.25.10.2013

Sonuç Açıklama Tarihi           : 01.11.2013

 

BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER

a) İlan edilen kadroya başvuracak adaylar;

1. Başvurdukları bölüm/anabilim dalı adı ile yazışma adreslerini belirten fotoğraflı dilekçe (başvuru dilekçesi matbu olup http://www.kilis.edu.tr/ adresi duyurular kısmından temin edilecektir.)

2. Özgeçmiş (CV)

3. Lisans eğitim transkripti

4. Mezuniyet belgesinin resmi onaylı örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)

5. Kamuda çalışıyor ya da çalışmışlığı varsa onaylı hizmet belgesi, tecrübe şartı aranması halinde tecrübe suresi (SGK hizmet dokumu) ve konusu (çalışılan işyerinden) ile ilgili belgeler,

6. ALES ve yabancı dil sınavı sonuç belgesi.

7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

b) Şahsen başvurularda belgelerin aslının ibrazı kaydıyla, fotokopileri alınıp onaylanacaktır.

 

c) Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren on beş gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

 

d) Başvurular; kadrosu ilan edilen birime şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postada geciken başvuru dosyaları kabul edilmeyecektir. Santral Telefon No: 0 348 814 26 66

Adres: Fen- Edebiyat Fakültesi İçin: Mehmet Sanlı Mah. Doğan Güreş Paşa Bulvarı No: 134 Merkez/KİLİS

e) Tüm belgelerin asılları sınavın kazanılması durumunda ibraz edilmek zorundadır. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir. Başvuruda bulunan aday bu şartı kabul etmiş sayılır. Ön Değerlendirme ve Giriş Sınavı Sonucu Üniversitemiz Web adresinde ilan edilecektir. Bu duyurular tebligat niteliğinde olup adaylara ayrıca posta yolu ile bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

Fakülte

Bölümü

Unvanı

Derece

Adet

 

Açıklama

 

Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Arş. Gör.

6

1

Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Olup, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Konusunda veya Türk Dili ve Edebiyatı Alanında Yüksek Lisans Yapıyor  veya Yapmış  Olmak (ALES:70, Yabancı Dil:50, 35 Yaşından Gün Almamış Olmak)

Kilis 7 Aralık Üniversitesine Öğretim Alımı Başvurusunda Bulunmak İçin Buraya Tıkla

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.