İş Başvurusu

İstikbal İşçi Personel Alımı İş Başvurusu

Yazan  | 

İstikbal İşçi Personel Alımı İş Başvurusu

istikbalİstikbal İşçi Personel Alımı  Yapıyor. Sizde İstikbalde Çalışmak İstermisiniz? İstikballe İşinize İş Kariyerinize Kariyer Katın.Türkiyenin önden Gelen Mobilya Markasından İstikbal Son Zamanlarda İşçi Personel Alımı gerçekleştiriyor. Bizde Sizler için İstikbal İnsan Kaynaklarını Araştırdık. İstikbal İnsan Kaynakları Bilgilerini okuduktan Sonra Alt Kısımda Bulunan İş Başvurusu Linkine Tıklayarak İstikbalde Çalışma şansını Yakalıya Bilirsiniz.

ÇALIŞAN BİLGİLERİ
İstikbal mobilya A.Ş. olarak Kayseri fabrikamızda 72 kişi beyaz yaka, 530 kişi mavi yaka, toplamda 602 kişi çalışmaktadır. Sakarya fabrikamızda 24 kişi beyaz yaka, 309 kişisi ise mavi yaka, toplamda 333 kişi çalışmaktadır.Kayseri fabrikamızda çalışanlarımızın 565 kişisi erkek, 37 kişisi ise bayandır. Kayseri fabrikamızın genel yaş ortalaması 33 tür. Sakarya fabrikamızda, çalışanların 330 kişisi erkek 3 kişisi ise bayandır. Sakarya fabrikamızın yaş ortalaması 29 dur.

KARİYER İMKANI
Beyaz yakalı çalışanlarımız için Kariyer geliştirme sürecinde şu 3 kriter değerlendirilmektedir: Performans değerlendirme sonuçları, Kademeler arası geçiş şartları ve kulvar yapısıdır.Performans değerlendirme sonuçları olarak, 360° Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme Sistemi sonuçları alınmaktadır. Kademeler arası geçiş şartları olarak çalışanın eğitim durumu, deneyim süresi ve performans puanı göz önüne alınmaktadır. Şirket iş akışları doğrultusunda oluşturulan iş gruplarına göre de Kulvar Yapısı hazırlanmıştır.Yapılan değerlendirmelere göre yatay ve dikey kariyer hareketleri olmaktadır: Yatayda iş zenginleştirme/genişletme amaçlı yapılan rotasyonlar, dikeyde üst kademelere terfiler.

İŞE ALIM SÜRECİ
İşe alım süreci, Yıllık İşgücü Planı doğrultusunda yönetilmektedir. İşe alma politikamızın esası, hem mavi yakalı, hem de beyaz yakalı çalışanlar için; fırsat eşitliği politikası çerçevesinde işin niteliklerine ve kurum kültürüne uygun özelliklere sahip elemanların seçimine dikkat edilmesidir. Yıllık İşgücü Planı doğrultusunda, açık pozisyonlarımız için öncelikle şirket içinde uygun aday olup olmadığına bakarız. Daha sonra grup şirketlerimizde uygun aday olup olmadığına bakılır. Pozisyon için uygun aday bulunamazsa, dış yollardan işgücü istihdamına yöneliriz. Şirket dışındaki başvurular için kullandığımız iki aday havuzumuz var:
1.   Holding Aday Havuzu: Holding İK havuzunda toplanan iş başvuruları
2.   Kariyer.net: Kariyer.net’teki iş ilanlarımıza başvuru yapan adaylar
İşe alım sürecimizde hem şirket kültürüne uyum, hem pozisyona teknik ve kişisel açıdan uyum değerlendirilir.
Beyaz yakalı adayların 5 Faktör Kişilik testi ve DISC Envanteri sonuçları ile kişilik analizleri yapılmakta ve değerlendirilmektedir. Önce İnsan Kaynakları mülakatı yapılır. Süreç lideri, ilgili Genel Müdür Yrd. ve Genel Müdür ile teknik mülakat yapılır. Olumlu bulunan adaylar Holding mülakatına yönlendirilir.
Mavi yakalı adaylar için Genel Yetenek – Kültür testi uygulanır. Test sonuçlarına göre Önce İnsan Kaynakları mülakatı yapılır. Süreç lideri ve ilgili Genel Müdür Yrd. ile teknik mülakat yapılır. Aktif iş ilanları ile ilgili bilgi almak için, İş Başvurusu sayfasına gidiniz.

SOSYAL İMKANLAR
Ücret ve yan haklar
     a)   Yılda 12 maaş ve 3 ayda 1 ikramiye ödemesi yapılır.
b)   Yemek şirket yemekhanesinde, ulaşım hizmetleri ise şirket servisleri ile karşılanır.
c)   Pozisyonun gereklerine bağlı olarak otomobil, mobil telefon hattı verilir.
d)   Ücret dışı ek olanaklar şunlardır:
–   Aile yardımı
–   Evlenme yardımı
–   Doğum yardımı
–   Ölüm yardımı
–   Kışlık yakacak yardımı
–   İaşe verilmesi
–   Bayram yardımı
–   Avans verilmesi
–   Çocuk yardımı
–   Çocuk tahsil yardımı
–   Boydak Holding Eğitim ve Kültür Vakfı’nın çalışanların çocuklarına ödediği burs
–   Boydak Holding Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ihtiyaç sahibi çalışanlara verdiği maddi yardım
–   Kira yardımı
–   Yıllık izin yol parası
–   Özel sağlık sigortası (müdürler)
–   Ferdi kaza sigortası
–   Seyahat sigortası (sık yurt dışı ziyareti yapanlar)
–   İstikbal ve diğer markaların mağazalarından ürün alımlarında iskonto uygulaması
–   Sünnet organizasyonları
–   Çeşitli mağazalar, hastaneler, oteller ile indirim anlaşmaları yapılması

Sosyal Tesisler
Çalışanlarımızın kullanımına sunulan sosyal tesislerimiz şunlardır:
–   Spor Salonu,
–   Futbol Sahası,
–   Voleybol sahası,
–   Dinlenme Odası,
–   Kamelyalar
–   Resim Kulübü Odası

İzinler
     –   Hizmet süresine göre hak edilen ücretli yıllık izin süreleri aşağıda yer almaktadır:
–   5 yıla kadar (5 yıl dahil) – 18 gün,
–   5 –15 yıl (15 yıldan az olanlara) – 22 gün,
–   15 yıl ve daha fazla ise – 26 gün,
–   50 yaşın üstünde olan personele hizmet süresine bakılmaksızın en az 20 gün izin verilir.

STAJ BAŞVURUSU
Stajyer alımlarımız yılda 2 dönem olup, öğretim yılının başında Meslek Lisesi Öğrencileri; yaz döneminde ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrencilerimizi istihdam etmekteyiz.
Lise stajyerlerinin başvuruları, dilekçe yazarak doğrudan şirketimize yapmaları gereklidir. Lise stajı yapacak öğrencileri, departman talepleri doğrultusunda kabul etmekteyiz. Stajyer adayları, İnsan Kaynakları tarafından görüşmeler yapılarak değerlendirilir. Stajlar için öncelik okulları tarafından zorunlu stajı olan adaylara verilir.
Üniversite stajyerleri, her yaz şirket kontenjanı dahilinde Holdingin yönlendirmesiyle istihdam edilmektedir.Üniversite stajyerlerinin başvuruları, staj başvuru formunun doldurulmasıyla yapılabileceği gibi Sanayi – Üniversite işbirliği çerçevesinde Kayseri Sanayi Odası üzerinden yapılan staj başvuruları da değerlendirmeye alınacaktır. Staj başvuruları içinik@boydak.com ve insan.kaynaklari@boydak.com adresinden İnsan Kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz.
Stajla ilgili bilgi almak ve staj başvuru formuna erişebilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

İş Başvurusunda bulunmak için İstikbalin Resmi Sitesine girerk İnsan Kaynaklarındn Başvurabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.