Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı 100 Memur Personel Alımı

Yazan  | 

İçişleri Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere 100 kişilik boş kadro ile kaymakam adayı alımı gerçekleştiriyor. İçişleri Bakanlığı alım yapacak olduğu kadro için adayların, Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak zorundadır.

Ayrıca sınavın yapılacağı yılında Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmaları ve askerlik ile ilgisi bulunmamak ve askerliğini yapmış olmaları gerekmektedir. Buna göre başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 09 Eylül 2017 tarihinde saat 10:00 da Ankara da sınava tabii tutulacaklardır.

Sınavın İlanı ve Başvuruların Alınması

Adaylar başvurularını, 13-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.Sınavda sorulacak en az soru sayısı ve cevaplama süresi: 40 soru için 100 dakika olacaktır.

İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak ilan hakkında daha detaylı derin bilgi sahibi olabilirler.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.