Manşet

Diyanet İşleri Başkanlığı 450 Memur Personel Alacak

Yazan  | 

Diyanet İşleri Başkanlığı 450 Memur Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 450 adet Haklen Personel alacak. Sizde Diyanet İşleri Başkanlığı ailesine katılmak için ilanın devamını inceleyiniz.

Başkanlığımız teşkilatında farklı unvanlarda çalışmakta olup Kur’an kursu öğreticisi ve imamhatip kadrolarına geçmek isteyenlere yönelik MBSTS puan sırası esas alınarak aşağıdaki tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç katına kadar Başkanlıkça yapılacak sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre naklen atama yapılacaktır.

I. BAŞVURU ŞARTLARI

A. GENEL ŞARTLAR

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3. Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak,

4. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

5. Başkanlığımızca 2014, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) her hangi birinden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

B. ÖZEL ŞARTLAR

1. Kur’an kursu öğreticisi için;

a) İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,

b) Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak,

c) Halen Başkanlığımızda Kur’an kursu öğreticisi olarak çalışmamak veya bu unvanda müktesebi bulunmamak.

d) Hafız olmak.

2. İmam-hatip için;

a) İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,

b) İmam-hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak,

c)Halen Başkanlığımızda Kur’an kursu öğreticisi veya imam-hatip olarak çalışmamak veya bu unvanlarda müktesebi bulunmamak.

II. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Sınava başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

 Hizmet içi eğitim kursuna devam edenler dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru yapabilecektir.

 Yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.

2. Başvurular 21.06.2016 (saat 08:30)-01.07.2016 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır.

3. Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlığımız DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.

4. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

5. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.