Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı Yapacak! KPSS şartsız!

Yazan  | 

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter olarak personel alımı gerçekleştirecek.  İlan detayları haberimizdedir.

Dışişleri Bakanlığı 2023 yılı içerisinde ilan ettiği iki ayrı duyuru da 2 adet sözleşmeli personel alımı yapacaktır.  Dışişleri Bakanlığı sekreter alımında kpss şartı aranmamaktır.

Lahey Büyükelçiliğine toplam 2 adet alınacak sözleşmeli sekreter personelleri sınavla belirlenecektir. Başvuru tarihi ise 31 Temmuz 2023 tarihinde başlayıp, 01 Eylül 2023 tarihinde bitecektir. Yine Lahey Büyükelçiliği için diğer alımda başvurulur 07 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 15 Eylül 2023 tarihinde bitecektir.

Başvuru şartları nelerdir?

Başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi iki ayrı alım olduğudur. Sözleşmeli sekreter alımında adaylarda aranan nitelikler ise 41, diğer ilanda ise 46 yaşından gün almamış olmaktır.

Başvurular e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Ayrıca adayların başvuru süresi içerisinde evraklarını Lahey Büyükelçiliğine de göndermeleri de istenmektedir.

Yazılı sınav tarihleri ise 15 Eylül 2023 Cuma ve 29 Eylül 2023 Cuma günü olarak yapılacağı duyuruldu.

İlan detayları ve daha fazlası için lütfen bizi takip ediniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.