Maaşlar

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşı 2022 Ne Kadar? 3250 Bekçi Başvurusu!

Yazan  | 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü çarşı ve mahalle bekçisi maaşı 2022 nedir? Polis Akademisi Başkanlığı ilanına göre 3250 bekçi alımı başvuru ekranı açıldı ve son başvuru tarihi ise şu şekilde olacak.

81 il genelinde erkek bekçi alımı müracaatları 28 Nisan ile 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınacak. Ön başvuru ekranına girişler e-devlet şifresi ile yapılabilecektir.

Bekçi alımı ön başvuru ekranı T.C. kimlik ve e-devlet şifresi aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir. Başvuru ücreti 340 Tl olarak açıklanmıştır. 2021/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınavına müracaat edecek adayların en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir.

2022 bekçi maaşı nedir? Göreve yeni başlayan 2022 yılı ilkokul mezunu bekçi maaşı 6.292 Tl olarak açıklanmıştır. Eğitim düzeyinde lise ve dengi okullardan mezun olan bu çalışanlar 6516 Tl üniversite mezunu için ise 6811 Tl maaş hakları bulunmaktadır.

Bekçiler kaç saat çalışır? haftalık çalışma süreleri 40 saattir. Gece saatlerinde çalışan bu personellerin güneşin batışından doğuşuna kadar olan süre de çalışma saatleri olan düzenlenmiştirler. Günlük çalışma saati ise 12 saat civarındadır.

Bekçilikten polisliğe geçiş var mı? Adayların en çok merak ettiği bir soru olarak gündeme gelmektedir. EGM bünyesinde görev yapan bu çalışanların unvanlar arasında geçiş imkanı bulunmamaktadır.

Ön başvuruları devam eden 3250 kişilik alımda kontenjan dağılımı, başvuruları şartları ve diğer detaylar için TIKLAYIN

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.