Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Maaşı Nedir 2023? 5461 Katip Alımı!

Yazan  | 

Adalet Bakanlığı 5461 zabıt katibi alımı ilanı geldi. Adalet Bakanlığı zabıt katibi maaşı nedir haberde! Buna göre adaylar için adliyelerde görevlendirilecek olan idari hizmetler sınıfında yer alan bu kadronun özlük haklarını aktarıyoruz.

İşçi Personel Alımı okuyucularımız için 2023 yılı ilanlarını haberlerimizde yeniden yer vermeye başlıyoruz. 2023 yılı Adalet Bakanlığı personel alımı ilanları rekor sayıda olacak. Bu kapsamda Nisan ayı memur alımı kapsamındaki istihdamlar arasında bu ilanlara çok fazla talep olmasını beklemekteyiz.

Adliyeler ve ceza evlerinde görev alabilecekleri 22 bin 43 kişilik ilanda en çok ayrılan kadrolar şu şekilde olacak. En çok kadro 8 Bin 647 ile infaz ve koruma memuru kadrosunda olacak. ikinci sırada ise 5 bin 461 ile zabıt katibi alımında olacak.

Başvurular nasıl yapılacak? Müracaatlar e-devlet üzerinden yapılabilecektir. Başvuru için e devlet şifresi olması gerekmektedir. Başvurular ne zaman sona erecek. Müracaatlar 11 Mayıs 2023 tarihinde son bulacaktır.

Adliyelerde çalışan zabıt katibi maaşı 2023 yılı Nisan ayı itibari ile şu şekilde olacak. Bekar ve yeni göreve başlayan 9/3 derecesindeki katip maaşı 12 Bin 184 Tl 72 kurul olacaktır. Bu ödemeye 308 TL bes kesintisi de düşülmüştür. Maaş hesaplamasında eğitim düzeyinde  lise ve dengi okullardan mezun olmuş olarak dikkate alınmıştır. Eğitim düzeyi lisans mezunu olan adaylar daha fazla maaş hakkına sahip olabileceklerdir.

İlan kılavuzuna erişmek için https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvuru?islem=ilan adresinden başvuru yapabilirsiniz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.