Personel Alımı

Kastamonu Üniversitesi İşçi Personel Alımı

Yazan  | 

Kastamonu Üniversitesi İşçi Personel Alımı

Kastamonu_Üniversitesi_logosuKastamonu Üniversitesi İşçi Personel Alımı Yapıyor. Sizde Kastamonu Üniversitesinde Personel Olmak İçin Detaylı Bilgileri Okuyunuz.

Alınacak olan personel adayları, ilanın yayınlanma tarihinden itibaren 15 gün içinde başvuru yapmak zorundadır. Süre dolduktan sonra yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır.  7 farklı fakülteye yapılacak olan alımlar için, genel olarak aynı şartlar istenmekte olup, başvurulacak olan bölümlere göre, değişiklik gösterebilir.

3 farklı unvanda alımlar gerçekleştirilecektir. Profesör, Doçent ve yard. Doçent olarak başvurular kabul edilecektir.

 

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvurular ilanın Resmi Gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (On Beş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

Profesör kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (Profesör adayları dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir,) özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) adet dosyayı ekleyerek, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir (Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmiş, kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı Doçentlik Kadrolarına Başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre üniversitemizce yabancı dil sınavı yapılacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek, adaylara ilgili birim tarafından duyurulacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Adaylar sadece durumuna uygun 1 (Bir) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

NOT: İlanımıza http://www.kastamonu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ/ANABİLM DALI UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
EĞİTİM FAKÜLTESİ İlköğretim/Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1
Doçent 1 1
İlköğretim/Sosyal Bilgiler Eğitimi Yrd. Doç. 5 1 Tarihsel bilgi algısı üzerine doktora yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri/Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Yrd. Doç. 4 1 Eğitim tarihi alanında doktora yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ Türk Dili ve Edebiyatı Profesör 1 1
Matematik Bölümü Yrd. Doç. 4 1 Küresel hiperbolik düzlemde üçgenler konusunda doktora yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme/Yönetim ve Organizasyon Yrd. Doç. 4 1 Kurumsal yönetim ve örgütsel değerler konularında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ Genetik ve Biyomühendislik Profesör 1 1
Peyzaj Mimarlığı/Peyzaj Planlama ve Tasarım Yrd. Doç. 5 1
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ Su Ürünleri Yetiştiriciliği/Yetiştiricilik Yrd. Doç. 3 1 Göllerde su kirliliği, toksisite ve su kalitesine etkileri üzerine doktora yapmış olmak.
FAZIL BOYNER SAĞLIK YÜKSEKOKULU Hemşirelik Yrd. Doç. 5 1
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU Turizm ve Otel İşletmeciliği Yrd. Doç. 3 1 Örgütsel davranışlar konusunda doktora yapmış olmak.

Kastamonu Üniversitesi İşçi Personel Alımı İş Başvurusunda Bulunmak İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.