İşçi Alımı

TTK 2 Bin Maden İşçisi Alımı Yapacak Çalışma Bakanlığı Tarafından Açıklandı!!!!

Yazan  | 

Amelebirliğinin 100. kuruluş yılı dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın “Türkiye Yüzyılı” olarak nitelendirilen vizyonu çalışma ilişkilerinde de hayata geçireceklerini ve Türkiye Yüzyılı’nın aynı zamanda işçilerimizin de yüzyılı olacaktır” açıklamasında bulundu.

  Aydın, açıklamasına şöyle devam etti;

“Maden İşçisi kardeşlerimizin çalışma şartlarında iyileştirmeler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Maden işçisi kardeşlerimizin çalışma sürelerini kısalttık. Özlük hakları ve ücretlerinde ciddi iyileştirmeler yaptık. İş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerini artırdık, artırmaya da devam edeceğiz. Daha önce meydana gelen maden kazalarında hayatını kaybeden şehit madenci kardeşlerimizin bir yakınının kamu kurumlarından istihdamını sağlıyoruz. Bakanlık olarak her zaman işçimizin yanında durmaya gayret ettik ve gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.

Aydın 2 bin maden işçisinin ne zaman alınacağı tarih ile ilgili de “Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelemiş olduğu 2 bin maden işçisi alımını da inşallah en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  2 Bin Maden İşçisi Alımında Yaş Sınırı Var mı?

Daha önceki alımlarda Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan yaş sınırını belirlemek için yetkiyi TTK’ya verdi. TTK ‘nun aldığı karara göre işçi alımında en az 18 yaş en üst sınır ise 32 olarak açıklanmıştı. 2 bin maden işçi alımında henüz yaş sınırı belirtilmedi.

 Peki KPSS Şartı Olacak mı?

2 Bin maden işçisi alımında KPSS şartı olması beklenmiyor.Başvuru şartları ve hangi ünvanlar da alım yapılacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da ilerleyen tarihlerde bir açıklama yapılacağı bekleniyor. Detaylar geldiğinde haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.