Sözleşmeli Personel Alımı

Savunma Sanayi ve Türk Akreditasyon Kurumu Sözleşmeli Personel Alacak!

Yazan  | 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu ağustos ayı içerisinde resim gazetede ilan ettiği duyurularda sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Detaylar haberimizdedir.

Savunma Sanayi Başkanlığı yazılı ve sözlü olarak 4 sözleşmeli bilişim personeli, Türk Akreditasyon Kurumu sözlü ve uygulamalı olarak iki aşamalı olarak 1 sözleşmeli bilişim personeli olmak üzere toplam 5 personel alımı gerçekleştirecek.

Başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

Üniversitelerin dört yıllık lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Kpss p3 puan türüne ve son beş yıl içinde yds sınavında puan almış olmak.

Başvuru tarihleri ne zaman?

Savunma Sanayi Başkanlığı sınav başvuruları 04 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 18 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Başvuru yeri için adaylar, e-Devlet (Savunma Sanayii Başkanlığı Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko” adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Türk Akreditasyon Kurumu için sınav başvuru tarihi 14 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 28 Ağustos 2023 tarihinde sona erecektir. Başvuru yeri e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Her iki kurum için de posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Savunma Sanayi bilişim personeli giriş sınav sonuçları (www.ssb.gov.tr) adresinde ilan edilecektir.

Türk Akreditasyon Kurumu bilişim personeli sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar ise www.turkak.org.tr adresinde ilan edilecektir.

İlan detayları ve daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.