Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Yapıyor

Yazan  | 

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki memur eksikliği için farklı kadrolarda toplamda 14 kişi için alım ilanı yayımladı. İlana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Sosyal Medya uzmanı, Radyo Televizyon Uzmanı, İş Hukuku ve Sözleşme Uzmanı, Uluslararası İlişkiler ve Antlaşmalar Uzmanı, Mütercim. Uzman, Şehir plancısı, Farklı kadrolarda Mühendis alımı yapacak.  Adaylar başvuru yapabilmeleri için başvuru şartlarını taşımalıdır. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR VE NİTELİKLER:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.

c. Alım yapılacak unvanların kar ş ısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

ç. Yapılacak başvurularda; 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (son başvuru gün ay 1999 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluş unda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

f. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

g. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

NOT: Başvuruda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları (ataması yapılmış olsa dahi) hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılmaktadır.

BAŞVURU ESASLARI:

a. Adaylar ba şvurularını internet üzerinden 13 Kasım-06 Aralık 2017 tarihleri arasında www.sahilguvenlik.gov.tradresinden yapabileceklerdir.

b. Başvurular; 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 15:00‘de başlayıp, 06 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 14:00‘de sona erecektir.

İlanın Tam Metni

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.