Maaşlar

MTA Mühendis Maaşları 2022 Nedir? 70 Tekniker, Mühendis Alınacak!

Yazan  | 

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü MTA personel alımı ilanı açıklandı. Buna göre MTA mühendis maaşları 2022 nedir sorusu gündeme geldi. Diğer yandan MTA tekniker maaşları ne kadar oldu cevabı da haberimizde.

Eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olan ve lisans mezunu çok sayıda tekniker ile MTA mühendisi alınacağı açıklandı.

Kadro dağılımında jeoloji mühendisi 17, maden mühendisi 6 harita mühendisi ise 3 kişi, jeofizik, makine, elektrik, çevre, inşaat, gıda, yazılım 1 kişi  olmak üzere 40 mühendis kadrosunda kadrosunda alım olacak. Maden ve jeofizik mühendislerinden taşra 7 kişi alınacak.

Başvurularda 70 KPSS şartı aranacaktır. 16 Mayıs ile 27 Mayıs tarihleri arasında başvurular yapılabilecektir. Başvuru ilan kılavuzunda kadrolar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/Ups/Evraklar/MTA.pdf adresinden erişilebilecek. Müracaatlar ise https://www.turkiye.gov.tr/maden-tetkik-ve-arama-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim adresi üzerinden alınacaktır.

MTA mühendis maaşları ne kadar olacağı belli oldu. 7/1 derecesindeki maaşlar 8 bin 773 Tl olacak. Buna göre 1/4 derecesindeki kadrolu mühendis maaşı ise 11 Bin 349 Tl olacak.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.