Sözleşmeli Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımı İlanı! En Az İlköğretim Mezunu!

Yazan  | 

Milli Savunma Bakanlığı ilan ettiği duyuruda sözleşmeli er ve erbaş alımı gerçekleştirecek. Detaylar haberimizdedir.

Milli Savunma Bakanlığı kara, hava ve deniz kuvvetleri komutanlığı adına 2023 yılı için sözleşmeli er ve erbaş alımı yapacaktır. Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

-En az ilkokul mezunu olanlar,

-25 yaşını aşmamış olanlar,

-Türk vatandaşı olmak başvuru genel şartları arasındadır.

Başvuru tarihi Ne Zaman?

Sözleşmeli er ve erbaş başvuru tarihi 21 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 01 Ekim 2023 tarihinde sona erecektir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı’nın “https://personeltemin.msb.gov.tr” adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar yine bu adres üzerinden ilan edilecektir.

Başvuru yapan adaylara fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat olarak iki aşamalı sınav yapılacaktır. Değerlendirme yüzde elli fiziki yeterlilik, yüzde elli mülakat olarak yapılacaktır.

Başvuru klavuzu için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.