Memur Alımı

Merkez Bankası Araştırmacı ve Uzman Yardımcısı Alımı İçin Duyuru

Yazan  | 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası araştırmacı uzman yardımcısı alacak

Başvuru İşlemleri;

Başvurular, 16.11.2021 tarihinden 13.12.2021 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
– Fotoğraf
– Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
– Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE veya CPE)

İşe Alım Süreci;

1. Başvuru Koşulları (16 Kasım-13 Aralık 2021)
– Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
– 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
– En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans eğitimini veya iktisat, finans, finansal matematik, ekonometri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.

– 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
– 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 96 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) A veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

Başvuru İşlemleri
Başvurular, 16.11.2021 tarihinden 13.12.2021 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgelerin yüklenmesi suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır

– Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
– Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE veya CPE)
– Özgeçmiş

Bilgilendirme

Adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasında (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) duyuru yoluyla yapılacak ve kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.
Bankaya Alınacak Kişilerde Aranan Genel Koşullar
– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
– Kamu haklarından yasaklı olmamak.
– Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.
– Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.
– Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

Merkez Bankası araştırmacı olarak görevlendirmek yapmak üzere tkaım arkadaşları arıyoruz başlıklı ilanında genel yetenek sıanvı sonuçlarını duyurdu.

Merkez Bankasında devam eden personel alımı ilanları!

TCMB yazılı meslek sınavı yer ve zaman bilgileri adayların e posta adrslerine gönderildi. 

Bilişim alanında istihdam edilmek üzere 2021-2 sınav ilanı açıklandı. Diğer bir alım ise Mühendis kadrosunda olacak. 

Sınav sonuçları https://www3.tcmb.gov.tr/sinavSonuc/sorgula.php adresinden erişebilecektir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.