Maaşlar

Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Maaşı Nedir? 400 MHUY Alımı!

Yazan  | 

Hazine ve Maliye Bakanlığı mali hizmetler uzman yardımcısı maaşı 2022 ne kadar oldu. Resmi gazete de ilan edilen yeni bir ilana göre 400 MHUY alımı yapılacak başvuru detayları şu şekilde.

Kamu kurumları uzman  ve uzman yardımcısı alımı ilanlarından bir tanesi daha açıklandı HMB bünyesinde görevlendirilecek olan MHUY personellerinin KPSS puanına göre yapılacak olan sınavlardan da başarılı olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Nedir? Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM KPSS puanından P48 puan türünden en az 75 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Var mı? Sınava başvuru için yaş şartında 1 Ocak tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak istenilmektedir. Bu kapsamda diğer genel ve özel şartları taşıyan adaylar 8 ile 14 Eylül 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabileceklerdir. Başvurular online olarak yapılacaktır.

Mali hizmetler uzman yardımcısı maaşı belli oldu. 2022 yılı temmuz ayı zamları dahil edilmeden 9/3 derecesinde yeni göreve başlayan bu kadrodaki çalışanlar 9 bin 813 Tl 93 Kuruş net maaş alacaklardır. Bu hesaplamada yüzde 3’lik Bes kesintisi de dahil edilmiştir.

Mali hizmetler uzman yardımcısı nedir? Bu kadrodaki çalışanlar finans ve muhasebe üzerine mevzuat hükümlerine göre kurumların hedefleri ve mali politikaları doğrultusunda görevlendirilmektedirler.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.