Haber

Diyanet Umre Ne Zaman Açılacak Sorusuna Heyecanlandıran Açıklama Hazırlanın!

Yazan  | 

Diyanet İşleri Başkanlığından son dakika gelişmeleri. Diyanet umre ne zaman açılacak sorusu pek çok umre adayı tarafından merak edilen bir konu haline gelmişti.

Bilindiği gibi Dünya genelinde salgın olan Koronavirüs nedeniyle Sudi Arabistan diğer ülkelerden hac ve umre yapacaklara giriş çıkışları kapatmıştı. 2 yıldır bekleyen adaylar son olarak 2020 yılında kura yapılmış ve bu kura sonucunda ismi çıkan adaylar gelecek açıklamaya kilitlenmişti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Televizyon programında görüşmelerin resmen başladığını ilan etti. heyecanlandıran açıklananın detayları şu şekilde;

Erbaş; “Suudi Arabistan’da hac ile ilgili güzel görüşmelerimiz oldu. Suudi Arabistan Hac Bakanlığı 2022 yılında yurt dışından ve yurt içinden bir milyon kadar hacı adayını kabul edeceğini ilan etti. ” dedi.

Peki 2022 hac kurası ile umre kurası 2022 yılında yeniden yapılacak mı? Bilindiği gibi 84 milyon hacın kurası gerçekleştirilmişti. Arabistan henüz kontenjanları belirlemedi fakat daha önceki kura sonuçları geçerli olacak ve yeni kura yapılmayacak.

Şevval Umresine hazırlananın müjdesi Ramazan ayına yetişmeyeceği belli olan umre için, Genel Müdür Remzi Bircan vatandaşların Şevval umresi için planları rahatça yapabilirler vurgusunu yaptı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.