Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Çocuk Gelişimci ve Öğretmen Alımı İlanı!

Yazan  | 

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzere öğretmen ve çocuk gelişimci alımı yapacak. Kpss şartı var mıdır detaylar yazımızdadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı adayların Kpss puan sıralaması esas alınarak öğretmen (5) adet ve çocuk gelişimci (2) adet toplam 7 personel alımı gerçekleştirecek. Sözlü sınava kontenjanın üç katı kadar aday çağrılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Öğretmen ve Çocuk Gelişimci Başvuru Şartları Nelerdir?

-657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,

-Öğretmen kadrosu için 2023 kpss 121 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

-Çocuk gelişimci kadrosu için 2022 kpss (B) grubu puan türünden en az 60 puan almış olmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak,

– Öğretmen kadrosu için Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği, Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olmak,

-Çocuk gelişimi kadrosu için Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi bölümlerinden birinden mezun olmak, başvuru genel şartları arasında sayılmıştır.

Başvuru tarihi ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimci alımları başvuru tarihi 04 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 15 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden online olarak gerçekleştireceklerdir. Sözlü sınav Ankara ilinde yapılacaktır.

Kadrolar ise şöyledir;

Öğretmen  (5) Kişi,

Çocuk Gelişimcisi (2) Kişi alım gerçekleştirecektir.

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

 

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.