Sözleşmeli Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 28 Sözleşmeli Personel Alımı

Yazan  | 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı bölgelerde ve farklı niteliklerde toplamda 28 sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Adaylar başvurularını gerçekleştirmek için bütün şartları taşımanız gerekmektedir.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 7 adet Avukat, 17 adet Mühendis ve 4 adet Mimar olmak üzere toplamda 28 kişi alacak.

Adaylar başvurularını 11 Mayıs 2017 tarihi ile 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapacaklar. Başvuruları onaylanan adaylar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir.

GENEL ŞARTLAR

1) Türk vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartlara haiz olmak,

3) Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

4) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğunun tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve sınavları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca atamaları yapılanlardan başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin ise sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz olarak feshedilecektir.

5) Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılacaktır. Bakanlık tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

1) Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle 4’lük sistemde en az 2,50 ve üzeri lisans diploma (mezuniyet) notuna sahip olmak. (100′ lük sistemden mezun olanların Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları tablosuna göre değerlendirilecektir.) Diploma derecesi 2,50 ve üzeri olan adayların belgeleri incelenerek başvuru niteliklerini taşıyan adaylar sözlü sınava çağırılacaktır.

2) Son başvuru günü itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.