Ek İş İlanları

AVON Temsilciliği

Yazan  | 

avonAvon Temsilciği, sermayesiz başlayabileceğiniz ideal bir ek iştir. Bu işin sadece kadınlara özel olduğunu düşünen beyler varsa onlara yanıldıklarını şimdiden söylemek isteriz, çünkü Avon’un ciddi sayıda erkek müşterisi bulunmaktadır ve en çok satın aldıkları ürün ise, parfümlerin çeşitliliği ve fiyatların uygunluğu nedeniyle erkek parfümleridir.

Avon her sayısında belli ürünlerde ciddi oranda indirimler ve promosyon kampanyaları yapar. Bunları düzenli takip eder ve o ürünlere yoğunlaştığınızda, müşterilerinizi duruma göre uygun fiyatlı ürünlere yönlendirdiğiniz, tavsiyeler verdiğinizde  geliriniz de ona göre artar.

Avon Temsilciliği, çevrenizden yapmaya başlayacağınız bir iştir. Bu işe başladığınızda, birçokları gibi “Satış yapmaya çalışmanın utancı” gibi gereksiz duygu durumlarına kendinizi sokmayın. Bu bir iş ve çalışmak ayıp değil, sizin hissettiğiniz olumsuz ruhsal durumlar anında karşınızdakine de bulaşır ve güvenilirliğinizi yitirirsiniz, haliyle işiniz de başlamadan biter. İnsanlara satış yapmayın, onlara ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla sunun.Ayrıca numunelerin ve katalogun gücünü asla küçümsemeyin, size ummadığınız müşterileri/satışları getirebilirler.  Böylece, satış yapmaya çalışıp insanı boğan sıkıcı bir satıcı olarak değil ihtiyaç duydukları/duyabilecekleri ürünleri alabilecekleri güvenilir bir mağaza/marka  temsilcisi olarak bilinirsiniz.

Avon Temsilciliği ve bu tarz işler, azim, sabır, çalışkanlık, müşterinin ihtiyaçlarını iyi tespit etme ve kendini geliştirme yetisi gerektirir. Bol rakipli bir sektör olmasına rağmen bundan korkmayın. Bu işi yapanlardan ve gelir elde edenlerden olarak söyleyeceğimiz, ilk yazımızda belirttiğimiz gibi: Her şey sizde biter.

Avon’da ürün tanıtırken ve indirimlerden müşterilerinizi haberdar ederken, internetteki tanıtımlarınız da etkendir. Bir blog açabilir, kendi adınıza bir site açabilir, Facebook ve Twitter’ı kullanabilirsiniz. Başarılar dileriz…

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.