Sözleşmeli Personel Alımı

Ankara Üniversitesi 100 Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor!

Yazan  | 

Ankara Üniversitesi personel alımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerdeki yapmış olduğu duyurusuna göre, Ankara Üniversitesi 93 Hemşire, 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve 1 Diyetisyen alacak. Ankara Üniversitesi alım yapacak olduğu pozisyonlar için adaylardan, Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı arayacaktır. Adaylar KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

GENEL ŞARTLAR

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2016 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

Başvuru yapacak adaylar ilan yayımlandığı tarih itibari ile 15 gün içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Tandoğan / ANKARA adresine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların posta yoluyla yaptıkları başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.