Maaşlar

Amiral Maaşları Ne Kadar?

Yazan  | 

Amiral Maaşları Ne Kadar?

2013_memur_zammi_memur_maaslari_ne_kadar_olacak_h12221-300x1551Kara ve hava kuvvetlerindeki general rütbesinin deniz kuvvetlerindeki adıamiraldir. Amiraller dört yılda bir aldıkları terfilerle sırasıyla, tuğamiral, tümamiral, koramiral ve oramiral olarak en üst rütbeye gelebilirler. Amiraller, deniz harp okulundan mezun olarak askerlik hayatlarına başlar ve aldıkları kıdem ve terfilerle amirallik rütbesine ulaşırlar.

Amiraller, filonun idareci komutanlarındandır. Emrindeki binlerce askere hükmeder, yönlendirir ve yetiştirirler. Kendi üslerine de gelişmelerle ilgili raporlar verir. Ülkenin deniz kuvvetlerinin en üst rütbesinde bulunan amiraller, ülke donanması, kurulumu, teknolojik desteklenmesi, stratejileri ve savunmaları konusunda gereken tedbirleri almakla yükümlüdürler.

Amirallerin maaşları, sahip oldukları kıdem ve dereceye göre değişirken, en düşük seviyedeki bir amiralin maaşı yaklaşık olarak 7000TL.civarındadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.