Memur Alımı

Adalet Bakanlığı KPSS Olmadan Sınavla 550 İcra Müdürü Alacak!

Yazan  | 

Adalet Bakanlığının Türkiye genenelindeki İcra Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 550 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağını müjdesini verdi.

Daha önceki yıllardaki alımlardan farklı olarak alımlar açıktan ve naklen olarka gerçekleştirilecektir. Buna göre Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yazısı sınav ile sözlü sınavdan başarılı olmak gerekmektedir. İcra Müdürü KPSS’siz mi alınacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavlarına girmiş olma şartı aranmayacak. Yazılı ve sözlü sınav tarihi ile ilan kılavuzunda açıklandı. İcra Müdürlüğü Sınavı tarihi 3 Nisan 2022 tarihinde Ankara ilinde Yenimahalle ile Çankaya ilçelerinde gerçekleştirilecektir. Yaş şartında ise 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranacaktır. 01/01/1987 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabilecekler.

İcra Müdürlüğü Sınavı Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Sınav başvurular 16 Şubat ile 23 Şubat tarihleri arasında ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden yapılacaktır. Geç başvuru ise 2 Mart 2022 tarihinde alınacaktır.

Sınav Konuları Nedir?

Sınavda 35 sorudan oluşan genel yetenek ile genel kültür testlerinden ve 45 soruluk genel yetenek testleri uygulanacaktır. Genel yetenek genel kültür alanında soru dağılımı, Türkçe 10, matematik 10, Atatürk ilke ve İnkilap Tarihi 5, Türk Kültür ve Medeniyetleri 5 olarak açıklandı. Alan bilgisi konuları ise ilan kılavuzunda detaylı olarak açıklanmıştır.

İcra Müdürlüğü Sınav Ücreti Açıklandı!

Sınav başvurularında 300 Tl başvuru ücreti alınacaktır. Kredi kartı ile ödeme Ösym e-işlemler ödemeler alanından yapılabilecektir. Geç başvuru ücreti ise 450 TL olarak açıklandı.

Adalet-Bakanligi-2022-icra-mudur-ve-icra-mudur-yardımcisi-alim-ilani

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.