Polis Akademisi Alımı

2023 Yılı 6. Dönem Polis Alımı Giriş Sınavı Ön Başvuru Duyurusu Geldi! EGM!

Yazan  | 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 400 erkek 100 kadın olmak üzere toplam 500 lisans mezunu öğrenci alımı yapacak. Detaylar haberimizdedir.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PAEM 2023 Yılı 6. dönem polis alımı gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak adaylarda 2023 yılı Kpss P3 puan türünden en az 75 puana sahip olmaları istenmektedir.

Kimler PAEM Başvurusu Yapabilir?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-En az dört yıllık örgün eğitim veren üniversitelerden mezun olmak,

-18 yaşını tamamlamış olmak, 28 yaşından gün almamış olmak,

-657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

-Kamu haklarından yoksun olmamak,

-Hamile olmamak başvuru şartları arasında sayılmıştır.

PAEM Ön Başvuru Tarihi Ne Zaman?

PAEM 2023 yılı 6. dönem lisans mezunları polis alımı başvuru tarihi 18 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 22 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapacak adaylar “https://ais.pa.edu.tr/ “adresi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak online olarak ön başvurularını yapacaklardır.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar Polis Akademisi’nin  (www.pa.edu.tr) adresi üzerinden ilan edilecektir. Yine sınava girmeye hak kazanan adayların başvuru ücret ve hesap bilgileri aynı adres üzerinden ilan edilecektir. Adayların aday belirleme ön başvuru da bulunurken herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur.  Sınavlarda başarılı olarak Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören ve iki yıl süreli eğitimin sonunda başarılı olan adayların komiser yardımcısı olarak atamaları yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.