Güncel İş Haberleri- 29 Ağustos 2014, Cuma

Veteriner Maaşları Ne Kadar?

30 Ekim 2013
Veteriner Maaşları Ne Kadar?

Veteriner Maaşları Ne Kadar?

Ortalama bir veteriner maaşı büyük ölçüde veterinerin kapasitesine ve kabiliyetine bağlıdır. Ayrıca işyerinin bulunduğu yere göre de değişebilmektedir. Hayat pahalılığı büyük ölçüde maaş aralıklarını etkilemektedir. Bir veteriner uygulama da yapıyorsa yıllık ortalama 70.000-75.000 TL kazanabilmelidir. Bu düzeyde kazanabilmek için tam kapasiteli bir veterinerhaneye ihtiyacı vardır ve yanında da personel bulundurmak zorundadır. En genç veterinerler uygulamaları öğrenmeden önce başka bir veterinerin yanında çalışarak tecrübe kazanabilirler. Veteriner hekimliğinin tanımını aşağıya ekledik.

Kariyer'.net'ten üyelik alarak buradan başvuru yapabilirsiniz.

Veteriner Hekimliği; kedi, köpek, kuş gibi evcilleştirilmiş hayvanlar,keklik, yaban domuzu, ceylan gibi vahşi hayvanlar,koyun, keçi, sığır gibi küçükbaş-büyükbaş hayvanlar ve tavuk, hindi, ördek gibi kümes hayvanlarının üretimi ve tedavileri, hayvan ırklarının ıslahı ve yetiştirilmesi, verimliliklerinin artması, sağlıklarının korunması, hastalıkların tedavisi, salgın hastalıkların önlenmesi, iguana, bukalemun, şempanze gibi egzotik hayvan yetiştiriciliği ve tedavileri,et, süt, bal gibi hayvansal ürünlerin insan sağlığına uygunluğunun denetimi, gıda hijyeni ve kontrolü, hayvansal ürünlerde kirlenme ve çevre kirliliği konularıyla ilgilenen uzmanlık dalıdır.
Kaynak: wikipedia.org

Kariyer'.net'ten iş ilanlarına bakmak için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Veteriner Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde Hayvan Doktorları Ne Kadar Maaş Alır, Veteriner Maaşları ve Veteriner Maaşları Nasıl Ödenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Current ye@r *