İşçi Personel Alımı

Memurların Hizmet Yılına Göre Emekli İkramiyesi Alımı

Yazan  | 

Memurların Hizmet Yılına Göre Emekli İkramiyesi Alımı

memurlara_bu_bayram_ikramiye_var_mi_h1413Memurların Hizmet Ettiği Devletimize Çalışmış Olduğu Yıla Göre Emeklilk İkramiyesi Ne Kadar Alacağını Merakmı Ediyorsunuz.Hiç Merak Etmeyin Biz Sizlere Araştırdık Ve Sizlere Sunuyoruz.

Devlet memurlarının emekli olduklarında aldıkları emekli ikramiyeleri, hizmet yılları esas alınarak hesaplanıp verilmektedir. Emeklilik haklarını elde eden memurlar daha fazla emekli ikramiyesi almak için emeklilikleri dolduğu halde daha fazla çalışmak isteyebiliyorlar.

Emekliye ayrılanların aldıkları emekli ikramiyesi her ne kadar hizmet yılına bağlı olsa da 30 yılını dolduran memurlar için sonraki yıllar çalışmaları emeklilik ikramiyelerini etkilemez. Bazı statüde ki memurlar için bu sınır 25 yıldır ve 25 yıldan sonra daha fazla çalışmak emeklilik ikramiyesini etkilemez.

Aşağıda ki örnek bir çalışma ile 25 yılını dolduran memurların ve sonraki yıllarda da çalışma ihtimaline karşılık alacağı emekli ikramiyeleri hesaplanmıştır. Lisans veya önlisans mezunu olan, derece ve kademesi 1/4 olan memurların  hizmet yıllarına göre alacakları emeklilik ikramiyeleri aşağıdaki gibidir.

Hizmet-Yılınızın-Emekli-İkramiyenize-Etkisi-TABLO

  • * Tabloda yer almayan unvanlarda bulunan memurlardan, yükseköğrenim mezunu olup da makam tazminatı bulunmayanlar, hak kazanmış oldukları ek göstergelere göre tabloda ilgili gruplar için belirlenen emekli ikramiyelerinden yararlanacaklardır.
  • * 2013 yılı ikinci altı ayı için geçerli aylık katsayısı üzerinden hesaplama yapılmıştır.
  • * Hesaplama, 01.10.2008 tarihinden önce işe girmiş olanlara göre yapılmıştır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.