Sözleşmeli Personel Alımı

MSB 25 Sözleşmeli Memur Alımı

Yazan  | 

Milli Savunma Bakanlığı, Devlet personel Başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel eksikliğini tamamlamak için toplamda 25 kişilik boş kadro ile personel alımı yapıyor. Milli Savunma Bakanlığı 25 kişilik kadro ile Sözleşmeli Bilişim personeli alacak. Adaylardan 2015 veya 2016 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak. Adaylar en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular ise en geç 21 Nisan 2017 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden indirilecek olan başvuru formu ile yapılacaktır. Başvuru onaylanan adaylar Milli Savunma Bakanlığı tarafından sınava tabii tutulacaktır. Sınava girmeye hak kazananların isim listesi yine Milli Savunma Bakanlığının internet sitesinden duyurusu yapılacaktır. Hatta başvuru için geçersiz evrk vermiş olan, başvurusu sayılmayan adayların isim listesi bile duyurulacaktır. Buna göre adaylar başvuru yapabilmesi için aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  •  (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik ve matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir.)
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücretinin iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin A fıkrasının 7’nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaneden sağlık raporu almak.
  • Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınav sonucunda başarılı olan ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ – YERİ – TARİHİ

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabileceklerdir. Başvurular, 07 Nisan 2017- 21 Nisan 2017 tarihleri arasında www.msb.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte, en geç 21 Nisan 2017 tarihi saat 17:00’a kadar Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar/ANKARA) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır. İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.