Manşet

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı

Yazan  | 

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Personel Alımı gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere Ankara ve İstanbul şubelerinde sözleşmeli olarak düzenleyeceği sınav ile sekreter alacaktır. Sizde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş başvurusunda bulunmak için, alt kısımda verilmiş olan, genel niteliklere, özel şartlara, başvuru bilgilerine, başvuru sırasında istenilen belgelere ve genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

1-ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki, denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının İletişim Fakültelerine dahil programlar ile Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Mütercim-Tercümanlık programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almış olmak,

-2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak,

-İyi derecede İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e- YDS) en az 80 veya Test of English as a Foreign Language/ Internet-Based Test (TOEFL- IBT)’den en az 96 puan almış olmak],

-Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (25.05.1985 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz),

-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2-SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP1 puanlarına göre sıralanacak, puanı en yüksek olan 20 aday (20’nci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır.

Adaylar mülakat öncesi kelime işlem (ör: Microsoft Word), tablolama (ör: Microsoft Excel) ve sunum (ör: Microsoft PowerPoint) programlarına ilişkin temel bilgilerinin ölçülmesi amacıyla uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Mülakata giren adaylar,

-Bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği,

-Analitik düşünme ve muhakeme gücü,

-Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

-Özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık,

-Güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi,

-Mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet

yönlerinden komisyon üyeleri tarafından 100 (yüz) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecek olup, bu sınavda değerlendirme kriterlerinin mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet dışındakilerin ağırlığı %10’ar, mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı ise %50 olacaktır. Uygulamalı sınav puanı, mülakat değerlendirmesi içindeki mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterine ilişkin değerlendirmenin %30’unu oluşturacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 (yetmiş)’in altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr)İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

3-BAŞVURU

a)Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 11.05.2015 tarihinden 25.05.2015 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr)İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b)Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

-Fotoğraf

-Diploma

-Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi halinde)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.