Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Yazan  | 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

istanbul-buyuksehir-belediyesi-300x300-300x300İstanbul Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan İstanbul Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamında İstanbul Belediyesi Personel ilanları ve İstanbul Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri.[2][3][4]

Şehir, iktisadi büyüklük açısıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da, Moskova’dan sonra, ikinci sırada gelir.

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur.[7] İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin [8] 39 ilçesi vardır.[9] Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 – 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 – 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 – 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı.[10] Ayrıca İstanbul, hilafetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517′den kaldırıldığı 1924′e kadar Sünni İslam’ın da merkezi oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiyenin en büyük ili olan istanbul belediyelerine hergün yeni personel almaktadır. Eğer sizde istanbul büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışmak istiyorsanız bu makalemizi okuyunuz ve aşağıda vermiş olduğumuz iletişim bilgilerinden istanbul büyükşehir belediyesinde personel yada memur olabilirsiniz.

Sizin için büyük bir şans olan bu hizmeti sakın kaçırmayın diyoruz. İstanbul büyükşehir belediyesine bağlı bir çok ilçe olduğunu biliyorsunuz. Elbet birinde iş bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İletişim Bilgileri

Saraçhane Belediye Sarayı
Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Cad. No:25.  34134 Fatih / İST ,
Telefon : +90 (212) 455 1300, Haritadaki yeri

Merter Ek Hizmet Binası
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kasım Sok. 34010
Merter – Güngören / İST
Telefon : +90 (212) 449 4000, Haritadaki yeri

İlgili birimin iletişim bilgileri için “Yönetim Şeması” bölümümüzden birim seçerek bilgilere ulaşabilirsiniz.
Yönetim Şeması için tıklayın !

İstanbul’da ikamet edenler, yaşadıkları problemleri ve şikayetlerini Beyaz Masa’ya bildirebilirler.
Beyaz Masa Başvuru Formu için tıklayın !

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun uygulama yönetmeliğine göre, başvuru sahiprleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında ve diğer talep ettikleri bilgiyi buradan isteyebilirler.
Bilgi Edinme Formu için tıklayın !

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.