Ek İş İlanları

İnternetten Yapılabilecek İşler

Yazan  | 

İnternet üzerinden ayda binlerce lira kazanan çok kişi bulunmakta. Bizde dedik ki siz niye yapamayasınız ki? Bu yüzden sizlere evde yapabileceğiniz işleri toplayalım ve bu işlerin ne olduğunu anlatalım dedik. Farklı farklı iş fikrini düşündük. Eğer sizde isterseniz bu işlerden birini yapabilirsiniz. Neden olmasın ki?

 

 

İlk iş fikrimiz Blog kurmak ve yazarlık yapmak: WordPress veya blogger üzerinden farklı bloglar kurarak bu bloglarınıza farklı konular ekleyerek insanları blogunuza çekmeniz gerekiyor. Tabiki bu yazıları yazarken özgün yazmanız gerekiyor. Yani kopyala yapıştır işlemi size hiç bir şey kazandırmaz. Blogunuzun görüntülenmesi arttıktan sonra farklı sistemlerden reklam alarak para kazanabilirsiniz.Diğer iş fikrimiz ise hosting şirketi. Hosting, tüm sitelerin bir hostinge ihtiyaçı vardır. Dünyada ve Türkiyemizde binlerce site olduğunu düşünerek bu iş çok karlı bir iş olabilir. Bir host şirketi kurarak bir çok siteye hizmet verme imkanınız bulunuyor.

 

 

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO’luk hizmeti yapmak. Sitelerin daha çok kullanıcıyı çekmek için Google gibi büyük arama motorlarında ilk sayfada ve üst sıralarda olması gerekiyor. Böylece sitenize daha çok kişi girecektir. Bu yüzden bir çok site sahibi sitesine SEO hizmeti verecek kişiler almakta. Bu iş üzerine bir çok kitap yazıldı ve kurs veriliyor. Sizde bu yollarla bu işi öğrenebilir ve para kazanamya başlayabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medya Yönetimi yapmak. Çoğu büyük şirketin önemli bir kaynağıda sosyal medya üzerinden gelmektedir. Bu yüzden onlar için sosyal medyanın önemi büyüktür. Sizde şirketlerle anlaşarak sosyal medyadaki takipçilerini yükseltmek ve farklı kampanyalar ile şirkete kazandırabilirsiniz.

 

 

Web site tasarlamayı biliyorsanız bu işte çok paralar kazanabilirsiniz. Sitelerin önemli bir yönüde tasarımıdır. Tasarımlar siteye giren kişilerin ilgisini çeker. Böylece daha pozitif bir duygu uyandırır. Bu yüzden tasarım önemlidir. Eğer sizde bu işte iyi iseniz hemen sizde başlayabilirsiniz.

 

 

Makale, İçerik yazıp satmak. Bir çok konuda uzman olan veya çalışmak isteyen kişiler bulunmakta. Uzman olduğunuz konular hakkında konular yani makaleler yazarak bunları internet sitelerine pazarlayabilirsiniz. BU işte önemli olan özgün yazmak.

 

 

 

 

Uygulama geliştirerek para kazanabilirsiniz. Gelişen mobil sektöründe hergün onlarca yeni uygulama, oyun çıkmakta. Farklı işletim sistemleri de bulunuyor. Android, iOS, Windows Phone, Blackberry ve daha bir çok işletim sistemli. Bu platformlar için uygulama geliştirmeyi öğrenmişseniz bu iş üzerinden para kazanabilirsiniz.

 

 

E-Ticaret sitesi açarak bir çok farklı kategoride isterseniz de sadece bir kategoride ürünler satabilirsiniz. Kendi sitenizi açarak hem buraya ilan alabilir hem de siz ilan koyabilirsiniz. Daha sonra bu alınmak istenen ürünlerin kaynağından satın alarak istenen kişiye yollayabilirsiniz.

 

 

 

Son yıllarda gelişen e-kitap ile kazanç sağlayabilirsiniz. Uzman olduğunuz konu hakkında bir e-kitap hazırlayarak bunu internet üzerinden pazarlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.