Bayilik

Hacıoğlu Mangal Bayilik Veriyor

Yazan  | 

Hacıoğlu Mangal Bayilik Veriyor

Hacıoğlu Tirenin En Ünlü Köftecisidir. Hacıoğlu Mangal Sayesinde Sizde bayilik Alarak Kazancınıza Kazanç Katın . Hacıoğlu Arttırmış Olduğu Bayilikleriyle Dahada Bayilik Veriyor. Yani Sizlere Hem Kariyer Fırsatı Hemde İş Sahibi Olma Fırsatı Sunuyor.Hacıoğlu Bayisi Olmak için Yayınladığımız Bilgileri Ve Bayilik Hakkında Şartları Okuyunuz.

Tire köfte, ulaşılan en eski bilgiye göre, 1800’lü yılların sonunda, ilçemiz Tirede, bir usta tarafından, elde yuvarlanıp, tavada tereyağında kızartılarak oluşturulmuştur. Daha sonra kıyma makinesi olmadığından, iki elde iki ayrı keskin bıçağa benzer ama bıçaktan daha büyük bir aletle, etler kıyma haline getirilerek, malzeme oluşturulmuştur.

O zamanlarda, sadece dana eti değil, koyun ve keçi etinin de kıymaya karıştırıldığını görmekteyiz. Hatta bilgisine başvurduğumuz yaşlılarımız, soğanın bile kıymaya katıldığını söylemektedirler. Bu tarz hazırlanan köfte kıyması, tütün şişine benzer şişlere tuz yardımıyla tutturularak,şimdikinden çok daha kalın (bir köfte;40-50gr) olarak yine bugünkü gibi odun kömürü mangalında ızgara yapılarak hazırlandığını görüyoruz.

O dönemde seri imalat imkanı ve zamanı yada ihtiyacı olmadığından, tüm bu işlemin, işyerine müşteri geldiği anda yapıldığını da öğrenmiş bulunmaktayız. Daha sonraki zamanlarda, (1960’lı yıllarda)aynı işlemin tekrar ettiğini fakat en önemli farkın, kıymanın hazırlanışında olduğunu görmekteyiz. O tarihlerde kıyma elle değilde, ama el yardımıyla çalışan kıyma makinesinde hazırlanmaya başlanmış, böylece az da olsa üretim adına bir adım atılmış. Asıl yenilik, buzdolabı yaygınlaşınca olmuş ve artık önceden hazırlanan köfteler, dolapta saklanmaya başlanmış. O lezzet yerinde kaldı mı bilinmez ama, tereyağ, kıyma, domates sos ve koyun yoğurdundan oluşan bu nefis yemeğimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese ilçe halkı olarak müteşekkiriz.

1980’li yıllarda ise ilk paket satışının yapıldığını görmekteyiz. Tire Köfte, ilçemize gelen yerli turistlerin ilgisi ve hazırlanıştaki pratikliğiyle, bugün ilçe halkının da ciddi seviyede mutfak zenginliği olmmuştur. Evine gelen misafirini yemek yemeden gödermeme gibi, tüm dünyaya örnek olan halkımız için, Tire Köfte hem çabuk hazırlanışı bakımından, hem de lezzeti açısından, vazgeçilmezler arasında ilk sırada yerini almıştır.

Bugün büyük et markalarının da ürün listesinde yer alması, ilçemiz için ne büyük onur ve kazanç olduğunu söylemeye dahi gerek yok. Sadece lezzetiyle değil, bu bahaneyle ilçemize gelen yerli yabancı turist sayısındaki her geçen gün oluşan artışı gördükçe,köftenin ilçe ekonomisindeki payını,umarız tüm ilçe halkı takdir etmektedir.

Son bir yenilikle, ulaşım ağının ve internet nimetinin yaygınlığı kullanılarak, Tire Köfte tüm yurda sadece bir günde, hatta yakın il ve ilçelere günlük olarak gönderilmektedir.www.tirekofte.com sitesinde, hem ilçe tanıtımı (gezi, konaklama, alışveriş, ulaşım v.s) yapılamakta, hem de online bir hizmetle, köfte ve diğer Tire mamülleri sağlıklı ve en seri şekilde ülkenin her yerine gönderilmektedir. Köftemizin bugünlere ve bu lezzetiyle ulaşmasında payı büyük olan eski ustaları rahmetle anıyor, minnetimizi ve teşekkürümüzü yineliyoruz.

Hacı Kamil Tire Köftecisi Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Marka: Hacı Kamil Tire Köftecisi
Sektör: Gıda (Restoran)
Kuruluş Yılı: 1965
Merkez: Tire – İzmir

Min. Toplam Maliyet: 50.000 TL

Hacı Kamil Tire Köftecisi’nin Bayilik Anlaşması ile Verdiği Destekler
– Pazarlama
– Eğitim

Web sitesi: tirekofte.com
İletişim: info@tirekofte.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.