İş Başvurusu

Aksaray Belediyesi İşçi Personel Alımı İş Başvurusu

Yazan  | 

Aksaray Belediyesi İşçi Personel Alımı İş Başvurusu

aksaray_belediyesi-300x300-300x300Aksaray Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan Aksaray Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamında Aksaray Belediyesi Personel ilanları ve Aksaray Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.

Aksaray, çok eski devirlerden beri bir yerleşim merkeziydi. Önemli bir ticaret merkezi olan şehir, sırası ile Asur, Hitit, Kapadokya Krallığı ve Roma İmparatorluğunun egemenliği altına girmiştir. 666’da İslam orduları tarafından fethedildi. Bir süre Bizans ve İslam hakimiyeti arasında el değiştiren Aksaray, 1076’ta Kutalmışoğlu Süleyman Şah tarafından Selçuklu topraklarına katıldı. 1318’de Anadolu Selçuklu Devletinin yıkılması ile yöre Karamanoğullarının hakimiyeti altına girdi. İlk defa 1398’de Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı topraklarına katılan şehir, on beşinci asırda kesin olarak Osmanlı yönetimi altına girdi. Fatih Sultan Mehmed Han, İstanbul’u fethedince, Aksaray halkının bir bölümü İstanbul’a yerleşti ve bu yere Aksaray semti adı verildi.

Aksaray, Osmanlı Devleti zamanında Konya vilayeti Niğde sancağına bağlı kaza merkeziydi. 1924’te il merkezi yapılan Aksaray, 1933’te ilçe merkezi olarak Niğde’ye bağlandı. 15 Haziran 1989’da tekrar il merkezi haline getirildi.

Aksaray Belediye’sine İşBaşvurusunda bulunmak İçin Buraya Tıklayınız

2 Comments

  1. Arif dilek

    30 Temmuz 2016 at 08:59

    Ben Arif dilek şöför (e)sınıfı ehliyetim var serece var piskoteknik var iş arıyorum yaşım 25

  2. Arif dilek

    30 Temmuz 2016 at 09:20

    25yaşındayım (E)ehliyetim var serece var piskoteknik var iş arıyorum saygılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.